Dołącz do nas na Facebooku
Login klienta:
Hasło:

MOBIKY®

Marka MOBIKY® jest własnością francuskiej firmy MOBIKY - TECH, która projektuje, produkuje i wprowadza na rynek innowacyjne produkty dedykowane poprawie mobilności w aglomeracjach miejskich.
Flagowymi produktami tej firmy jest gama składanych rowerów.
Obecnie sukces składanych rowerów MOBIKY® dawno przekroczył założenia poczynione w momencie zakładania firmy w 2004 roku.
Pierwszy rower składany MOBIKY® nazwany Genius został zaprezentowany w 2005 roku i natychmiast stał się światowym przebojem, szczególnie w Japonii i Stanach Zjednoczonych.
W pierwszym okresie ponad 10 000 sztuk rozeszło się w zawrotnym tempie.
Zachęceni komercyjnym sukcesem rowerów Genius, firma MOBIKY - TECH rozwinęła europejską sieć dealerów i w 2006 roku zaprezentowała nowy składany rower - MY16 („większego brata” modelu Genius) ze wszystkimi unikalnymi zaletami poprzedniego modelu wraz z łatwym i pewnym prowadzeniem i odświeżonym wyglądem.
W 2010 roku firmę MOBIKY - TECH przejął Pascal Baisnee i przeniósł linie produkcyjne z powrotem z Chin do Francji.
Od czasu zaprezentowania dwóch pierwszych rowerów MOBIKY® (Genius i MY16) rozszerzono ofertę do7 nowych modeli z opatentowanym międzynarodowo systemem składania wyróżniającym MOBIKY - TECH, jako klejnot francuskiej myśli inżynierskiej, z grona międzynarodowej konkurencji.

U podstaw założeń do wyprodukowania roweru składanego MOBIKY® leżało zaspokojenie potrzeb miejskiego stylu życia i konieczności przemieszczania się w sposób prosty i nie wymagający spełnienia dodatkowych warunków.
Obrazuje to motto firmy które brzmi MOBIKY – The Key to mobility (MOBIKY – Klucz do mobilności).
Oszczędność czasu jest ciągłym problemem w wysoce zurbanizowanym, nowoczesnym społeczeństwie.
Wszyscy chcą się przemieszczać szybciej i wygodniej.
Rowery składane stały się wygodnym sposobem przemieszczania się w miastach lub na krótkich dystansach bez uzależniania się od transportu publicznego czy samochodowego.
Oferują niezależność i wygodę.
Jednakże często wynikającym przy tej okazji problemem jest miejsce, gdzie ten rower zostawić.
Jeżeli nie możesz bezpiecznie zaparkować roweru na ulicy, to czy możesz zabrać go ze sobą?
Nie, o ile jest nie składany i dodatkowo nie składa się w sposób inteligentny.
Skomplikowany, czasochłonny sposób składania i konieczność noszenia roweru po złożeniu blokowały miejskim rowerom dojazdowym użytkowanie w szerszym zakresie.
MOBIKY® usuwają te przeszkody związane z parkowaniem, kradzieżami, dźwiganiem po złożeniu, czy czasochłonnym i skomplikowanym procesem składania i rozkładania.

Rowery składane MOBIKY® zapewniają:
  • Bezpieczeństwo – rowery składane eliminują problem parkowania i kradzieży ponieważ możesz po złożeniu zabrać go ze sobą jak inne osobiste akcesoria.
  • Ergonomię – rowery składane są kompaktowe i umożliwiają zabranie ze sobą wszędzie. Po złożeniu można je bez problemów wtoczyć do publicznych środków transportu (bez dodatkowych opłat i biletów), do windy czy na ruchome schody. Można je trzymać obok w autobusie czy pociągu, włożyć do bagażnika samochodu czy wsunąć pod biurko w pracy. Nie wymagają także dużo miejsca na przechowywanie w domu po każdym użytkowanie lub w okresie zimowym.
  • Wygodę – składają i rozkładają się w prosty, intuicyjny sposób szybko i bez wysiłku.
Rowery składane MOBIKY® są kompaktowymi, łatwymi w użytkowaniu produktami zapewniającymi przemieszczanie się w alternatywny, niezawodny i efektywny sposób. Jednocześnie są bardzo stylowymi, wyróżniającymi się i modnymi produktami.
Dodatkowymi zastosowaniami rowerów składanych MOBIKY® jest użytkowanie ich jako rowerów dojazdowych wożonych na łódkach i jachtach, nawet pełnomorskich (jako, że rama jest wykonana z aluminium a elementy stalowe ze stali nierdzewnej są odporne na działanie wody, także morskiej), czy w turystyce campingowej (namioty, przyczepy campingowe, czy campery), a także jako środek transportu, który można zabrać ze sobą w podróż lotniczą.